Masáže

Masáž reflexní a vazivová

Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn. Provádí na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu. Tuto technikou se zvyšuje prokrvení, ovlivňuje svalové napětí a v neposlední řadě ovlivňuje bolest.

Mobilizace páteře, periferních kloubů

Slouží k odstranění blokády, obnovení funkce a pohyblivosti v postižené oblasti (krční, hrudní, bederní páteře a kloubů) a k odstranění bolesti. Je nutná konzultace s lékařem.

Techniky měkkých tkání

Fyzioterapeut uvolňuje měkké tkáně a tak příznivě působí na nervová zakončení.

Shirodhara

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinná léčebně-relaxační technika stará přes 5000 let, při které dochází k hlubokému uvolnění nervového systému. Tento ájurvédský rituál 3. oka se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií a má velký význam jako prevence proti různým nemocem. Jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. Shirodhara v sanskritu znamená "shiro" - hlava a "dhara" - tok. Jedná se o pročišťovací metodu, při které je aplikován teplý olej na oblast třetího oka (čelo).

Tibetská masáž solnými měšci

Vynikající procedura pro ty, co mají sedavé zaměstnání, bolesti kloubů, zad a krční páteře. Využívá se také při boji s celulitidou a vytahuje toxiny z těla. Během masáže dochází k silné drenáži tekutin (sůl v měšcích se drolí, prochází přes látku na pokožku a dochází k peelingu), očisťuje tělo, vyhladí kůži. Sůl obsahuje himalájské magnetické kamínky, které udržují teplo v měšcích a předávají teplo do těla. Vhodná je pro muže i ženy. Délka procedury 60 minut.

Thajská olejová masáž

Alternativní relaxační a léčebná metoda spočívá v působení síly na tzv. meridiány (dráhy v těle, kterými proudí energie) - celé tělo je podrobeno systematické tlakové masáží od temene hlavy přes šíji, páteř, zádové svaly, také masáží paží a nohou včetně prstů. Masáž má výborný vliv na cévní, krevní a lymfatický systém, redukuje otoky, tuhnutí tkání, pomáhá regulaci střev, posiluje imunitu. Dochází k celkovému fyzickému a psychickému uvolnění. Délka procedury 80 minut.

Masáž zlatem (zlatým olejem)

Masáž zlatem spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky zlata. Bohatá anti-aging ošetřující formule je určena pro EXKLUZIVNÍ stimulační masáž celého těla. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Přípravky se zlatem poskytují pokožce důležité okysličení, detoxikují jí a regenerují. Zlato také stimuluje metabolismus, chrání buněčnou DNA a napomáhá zpevnění těla, aktivuje elektrony v buňkách pokožky a tím dochází k obnově a růstu buněk pokožky. Pokožka má po ošetření zlatavý třpyt. Přípravky mají neuvěřitelný omlazující efekt. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Klasická masáž

Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Podvodní masáž

Podvodní masáž se provádí proudem vody na horní, dolní končetiny nebo záda. Významně se zvýší prokrvení všech promasírovaných svalů, snižuje únavu nejen svalů, ale i únavu psychickou. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatické a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti a atrofie, chronickou zácpu. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly. Teplota: 37°C

Aroma masáž

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Havajská masáž

Havajská masáž je označována za PERLU MEZI MASÁŽEMI a má základ ve filozofii HUNA. Zaměřuje se na fyzickou, psychickou a duševní pohodu. Využívají se u ní plynulé, měkké i hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Masáží se odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, uvolňuje svalové bolesti, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a umocňuje pocity klidu a pohody. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Masáž lávovými kameny

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňuje některé aniony kovů, přispívající k regeneraci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají aromatické oleje, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, detoxikuje organismus, uvolňuje celé tělo a mysl zbavuje stresu, únavy a napětí.

Medová detoxikační masáž

Příjemná masáž, při které se záda potřou tekutým medem a poté je speciální technikou vmasírují do těla. Masáž aktivuje vnitřní orgány a odstraňuje toxiny z těla, které způsobují oslabování organismu. Hluboce uvolňuje a harmonizuje organismus. Je velmi účinná např. při alergii, revmatismu, žaludečních a střevních potížích, při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy nebo trávicími obtížemi.

Anticelulitidová masáž s ozónem

Anticelulitidová masáž, která není lymfatickou masáží, ale masáží proti celulitidě, se skládá ze tří částí. Při masáži dochází ke stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév, kompresi a následnému uvolňování kapilár a svalů, zlepšení vstřebávání tuků, stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů - dochází k regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže a podkoží, rozrušování tukových buněk a polštářků, rozrušování strií, prasklinek a celulitidy. Jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozónu napomáhá k potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, vypínání kůže a ke stimulaci metabolismu organismu.

Amma masáž

Vychází z tradiční japonské akupresury a je to spojení východní filosofie práce s tělem se současnými moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka. Masáž je prováděna na speciální masážní židli, kdy klient je zcela oblečen a zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Pohyby terapeuta u této masáže jsou velmi přesné a značně rytmické, vytvářejí choreografický celek, připomínající pozice z bojových umění tzv. kata. Masáž je zaměřena na ramena, záda, krk, boky, ruce a hlavu. Cílem je klienta uvolňovat, ale zároveň i stimulovat a během krátké doby mu dodat novou energii.

Thajská masáž

Je především uvolnění energie, vyčištění mysli a bolesti Vašeho těla. Je to starodávný lék, který pochází z Asie. Thajská masáž spočívá v působení síly na tlakové body a prohýbání, nikoliv v hnětení. Uvolňuje svaly, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř a přináší tělu celkové fyzické a psychické uvolnění. Tím se liší od naší běžné masáže, která pracuje pouze se svaly. Tlak se zaměřuje na energetická centra-čakry, je léčivý. Masér postupně protlačuje celé tělo klienta svými palci, patou, koleny, předloktím nebo dlaní. Klient je u procedury oblečen. Thajská masáž zvyšuje pohyblivost těla, cirkulaci krve a lymfy, odstraňuje bolest a ztuhlost kloubů, posiluje nervový systém, odstraňuje energetické blokády v těle. Při dlouhodobé bolesti zad vede k odstranění příčin různých onemocnění. Vede k revitalizaci energie a celkové harmonizaci těla.

Indická masáž hlavy

zvaná taktéž antistresová, je 4 000 let stará metoda slouží k uklidnění a účinného odstranění stresu. Spočívá v šetrném ošetření hlavy, krku, šíje a ramen na speciální klekací židli. Zklidňující a relaxační metoda působí proti bolestem hlavy, uvolnění svalů šíje a ramen, odstraňuje poruchy spánku. Cílem této masáže je navodit pocit klidu a psychické pohody.

Dornova metoda + Breussova masáž

Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do původní polohy. Účinně se lze zbavit fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit. Breussova masáž se provádí po Dornově metodě, přičemž působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře, a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

Reflexní masáž plosky nohy

Příjemná, uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Metoda je prováděna na chodidlech a nártu nohou (na chodidle zobrazuje celé tělo). Stlačováním a hlazením bodů ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní obrány.

Čokoládová masáž

Pokud máte rádi čokoládu a máte chuť na citlivou, uvolňující, snad až lehce smyslnou masáž, je tohle procedura právě pro vás. Při této speciální masáži se používají exkluzivní suroviny, jako jsou čokoláda, čokoládový krém, mandlový olej, termální citrusová voda. Mandlový peeling nejdříve očistí celé vaše tělo a následuje zahalení do teplé přírodní 100% čokolády rozpuštěné v horkém mandlovém oleji. Poté začíná příjemná masáž celého těla. Po masáži odpočíváte v zábalu a tečkou je závěrečná péče čokoládovým krémem. Tato procedura má celou řadu účinků. Stimuluje a současně zklidňuje organismus, aktivuje látkovou výměnu, působí proti zadržování vody, má omlazující a zvláčňující účinky, chrání před volnými radikály a eliminuje celulitidu a strie. Uvolňuje stres a aktivuje hormon štěstí serotonin a endorfin, přináší pocit pohody a štěstí.

Masáž horkými mušlemi

Luxusní ošetření těla horkými mušlemi, které má skvělé regenerační účinky na pokožku. Procedura se skládá z cukrového peelingu, tlakové masáže, nanesení kokosového oleje a masáže celého těla horkými mušlemi, zábal celého těla a závěrečná harmonizace. Masáž uvolňuje mysl, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Masáž je vhodná pro osoby, které se cítí unavené, mají potíže s bolestmi zad a šíje, se spánkem a koncentrací.

Masáž horkým voskem dle znamení zvěrokruhu

Jedná se o masáž voskem ze speciální aroma svíčky vybrané dle Vašeho znamení zvěrokruhu. Masáž vyživuje a zvláčňuje kůži a díky nádherné vůni Vás čeká skutečný aromaterapeutický zážitek a skvělá relaxace těla. K dispozici jsou 4 druhy svíček rozdělených dle živlů (země, oheň, voda, vzduch). Základem svíčky je bambucké máslo, mandlový olej, kokosový olej a přírodní aroma. Dopřejte si netradiční masáž a starosti hoďte alespoň na chvíli za hlavu.

Masáž horkými mušlemi (Tokoriki)

Luxusní ošetření těla speciálními horkými mušlemi, které má skvělé regenerační účinky. Procedura začíná cukrovým peelingem, následuje tlaková masáž, nanesení kokosového oleje a masáž celého těla horkými mušlemi, zábal celého těla a závěrečná péče. Díky rytmické masáži v rytmu mořských vln dochází k maximálnímu uvolnění a relaxaci těla i mysli. Masáž horkými mušlemi skvěle stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Masáž je vhodná pro osoby, které se cítí unavené, mají potíže s bolestmi zad a šíje, se spánkem a koncentrací.

Marocká masáž

Je speciální typ masáže pocházející od berberských obyvatel, při které se používá arganový olej a teplá voda. Arganový olej se lisuje za studena z ovoce Argana Spinoza a pro marocké ženy je elixírem mládí. Má silné antioxidační účinky a obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitaminy. Má vyživující a hydratační účinky čímž chrání pokožku a obnovuje její pružnost a mládí. Typické pro marockou masáž je střídání velmi rychlých a intenzivních hmatů, s hmaty jemnými a pomalými. Energické pohyby dokonale uvolní každou část vašeho těla, a proto tento typ masáže nejvíce prospívá celkovému zklidnění organismu. Jejím cílem je hloubková detoxikace těla, posílení svalů, zlepšení krevního oběhu a zlepšení prodyšnosti pokožky. Tento druh masáže dodá Vašemu tělu neskutečné množství energie, revitalizuje Vaše tělo a posune Vás do úplně jiného stavu mysli. Je to osvěžující způsob, kterým se Vaše tělo zbaví stresu.

Indonéská Bali masáž

Bali masáž se provádí vždy jako celková masáž, aby bylo dosaženo optimálního účinku masáže. Příjemné masážní hmaty za pomoci těch nejkvalitnějších olejů vás přivedou do pocitu absolutního uvolnění a relaxace. Úžasná kombinace relaxačních i tonizačních technik při Bali masáži napomáhá uvolnit napětí, stres a působí blahodárně na celkový stav organismu. Účinky Bali masáže: masáž posiluje fyzickou kondici člověka, působí na svalový aparát, mízní a krevní oběh, uvolňuje a harmonizuje celý organismus a má relaxační účinky.

Point masáž

Masáž zaměřená především na odstranění stresu, migrény, bolesti dutin, uší, krku, nohou, chodidel aj. Praktická masáž se zaměřuje na hluboké uvolnění svalů, odstraní bolest úponů a následně kloubů. Přesným zacílením na původ bolesti dosáhneme znovuobnovení výživy a prokrvení svalů, tak potřebných pro správné držení těla a výkon bezbolestného pohybu. Závěr masáže je věnovaný vlasové části, uvolnění nervových zakončení na hlavě. Velmi příjemný a relaxační závěr masáže Vás pohladí a celé tělo nabudí svěží energií.

Lázně Lednice

Lázně Lednice

Lázně nabízejí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech s příslušenstvím. Nádherné lázeňské prostředí, příjemný personál a blahodárné účinky minerální vody určitě uspokojí i náročnější klientelu.
Spa Resort Lednice

Spa Resort Lednice

Přijeďte si odpočinout od starostí všedních dní do Lednice. Uvolněte se a užijte si kvalitní wellness procedury. Stačí si jen vybrat z naší široké nabídky pobytů.