Dárkové poukazy

Volný čas

Volný čas v Lednicko-valtickém areálu

Lednice a její okolí nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k vyžití. Vyberou si příznivci aktivní i pasivní zábavy.

Volný čas

Zámek Lednice

Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází se jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel, jen pro odvážné. Během letních prázdnin bude lednický zámek otevřen i v PONDĚLÍ. Navíc je možné využít komentované prohlídky zámeckým parkem se zahradním architektem. Prohlídka zámeckých zahrad trvá cca 50 minut.

Zámecký skleník

Byl vybudován v letech 1843-45, má délku 92 metrů a šírku 13 metrů, výška skleníku je 7,5 metru. Prodej vstupenek pro lázeňské hosty na I. a II. okruh v Lázních Lednice za zvýhodněné ceny.

Minaret

Zvaný též Turecká věž, kterou nechal vybudovat Alois Josef I. na přelomu 18. a 19. století. Ojedinělá stavba v Evropě s výškou téměř 60 metrů patří na kontinentu mezi nejvyšší.

Janohrad

Romantická umělá zřícenina, která sloužila jako lovecký zámeček. Janův hrad se nachází v krásné přírodě a je obtékán ze tří stran řekou Dyjí.

Apollonův chrám

Romantický zámeček nedaleko Mlýnského rybníka, který dnes slouží jako vyhlídková terasa.

Turistické trasy a cyklotrasy

Nenáročné turistické stezky vedou směrem na Valtice, Podivín či Pálavu. Najdete zde také velice oblíbené a stále častěji vyhledávané "vinařské cyklostezky".

Naučná stezka Lednické rybníky

17 zastávek na 9 km dlouhé stezce. Rybník Nesyt o rozloze 325 ha je největším moravským rybníkem. Dalšími rybníky jsou Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký. Všechny rybníky jsou součástní národní přírodní rezervace o rozloze 600 ha, která je jednou z nejvýznamějších ornitologických lokalit v České republice.

Naučná stezka Lužní les

15 zastávek na 6 km dlouhé trase přírodou lužních lesů. Stezka vede od Janohradu přes Kančí oboru na okraj Břeclavi. Stezka je vhodná pro pěší i cykloturisty.

Hippoclub

Možnost vidět Lednicko-valtický areál a blízké okolí z koňského hřbetu.

Plavby zámeckým parkem

Pravidelné plavby od zámku k Minaretu či Janohradu. Zimní plavby se svařákem.

Otevírání jara a plavební sezony - Lednice (každoročně v dubnu).

Lázně Lednice

Lázně Lednice

Lázně nabízejí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech s příslušenstvím. Nádherné lázeňské prostředí, příjemný personál a blahodárné účinky minerální vody určitě uspokojí i náročnější klientelu.
Spa Resort Lednice

Spa Resort Lednice

Přijeďte si odpočinout od starostí všedních dní do Lednice. Uvolněte se a užijte si kvalitní wellness procedury. Stačí si jen vybrat z naší široké nabídky pobytů.